iç banner

FUAR STAND TASARIMI

Bir firma için katılım sağladığı fuarda dikkat çekmesi ve göz doldurması o firmanın prestiji bakımından son derece önemlidir. Bunun nedeni, fuar alanlarında yeni muhtemel müşterilerin ve rakiplerin de yer alıyor olmasıdır. Fuar standı tasarımı ne kadar başarılı olur ise, firma o kadar müşteri çekecektir. Bu tasarın işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Tasarımcı ve mimarlardan oluşan bu kadro firmamızda büyük önem taşımaktadır. Bu tasarım 3D MAX programı ile yapılmaktadır ve ortaya son derece başarılı bir sonuç çıkmaktadır.


Fuar Standı Yapım Aşamaları

Fuar standı zaman alan ve tasarım gerektire bir iştir. Bu nedenle üzerinde düşünülerek ve ince hesaplar yapılarak işe koyulmak gerekir. Genel olarak üç ya da dört tasarımcının bulunduğu firmamızda, bu işlemler kolaylıkla yürütülmektedir. Fuar standı tasarımı yapım aşamalarından ilki, satış bölümü personelinin firmalar ile iletişim kurmasıdır. Bir fuar standı yapmak isteyen firma şirketimizi arayarak talepte bulunur. Burada ön bilgi formu adı verilen bir form doldurulur ve bu form kaydedilerek tasarım bölümüne gönderilir. Tasarım grubu, firmanın vitrinidir. Çünkü yapılacak görüşmeler, ürünün sergilenmesi, firmadan gelen yetkililerin ağırlanması gibi konularda ön plana çıkar ve bu görevlerin tamamını üstlenir. Firma yetkilerinin istekleri doğrultusunda hazırlanan tasarımlar sunumlar ile toplantılarda bu yetkililere sunulur ve bu sayede siparişi veren firmanın fikri öğrenilir. Değişiklik yapılması gereken noktalar ile yine tasarım ekibi ilgilenir ve sonunda profesyonel ve mükemmel ürünü ortaya çıkarmak için çok çalışır. Tasarımın her aşamasında firma tasarım ekibi tarafından ziyaret edilir ve fuar standı tasarımı konusunda iki taraf da hemfikir olana dek bu görüşmeler devam eder. Süreç tamamlandığında siparişi veren firmaya ürün teslim edilir.


Fuar Standını Cazip Hale Getirmek

Firmanın kendini tanıtması ve dikkat çekmesi bakımından fuar standının öneminden bahsetmiştir. Peki, ilgi çekici bir fuar standı için ne yapmak gerekir? İşte cevabı: Canlı renklerde kullanılabilecek dış ve iç paneller farklı şekillerde yanıp sönen ya da sürekli olarak yanan ışıklar gibi aksesuarlara ek olarak renk seçimleri de dikkate alınmalıdır. Fuar Standı tasarımında kullanılacak renkler iç ısıtan, güvede ve huzurlu hissettiren renkler olmalıdır. Böylece standa yaklaşan ve ürünlere göz atmak isteyen müşteriler daha fazla standınızda kalacak ve böylece satış yapma ve müşteri edinme ihtimaliniz de artacaktır. Fuarlar potansiyel müşteri bulma alanları olduğu için bunlar oldukça önemli ayrıntılardır.